چطور مشکل نچرخیدن سینی مایکروویو(ماکروفر) را حل کنیم

موتور چرخنده مایکروویو(مایکروفر)

اگر سینی شیشه ای داخل مایکروویوتان نمی چرخد ، می تواند به خاطر مشکل از موتوری که می چرخاند باشد .بیشتر دستگاه ها یک سینی گرد شیشه ای چرخشی دارند که به یک موتور چرخنده و غلطک متصل شده است که باعث می شود سینی بچرخد. برای دسترسی به موتور ، اول مایکرویو(ماکروفر) را از برق بکشید و پنل زیریرا باز کنید . موتور معمولا در جای خودش با پیچ هایی نگهداشته شده و اتصالات سیمی به آنوصل است. اگر موتور صدای خورد شدن بدهد یا نچرخد ، باید تعویض بشود . از یک مولتی متر برای تست اتصال پایانه های موتور استفاده نمایید.اگر جریانی برقرار نبود موتور باید تعویض گردد . اگر موتور اتصالاتش برقرار بود ولی باز هم کار نمی کرد ، مایکرویو(مایکروفر) باید با ولتاژ مستقیم آزمایشبشود  که این کار را باید یک متخصص فنی انجام بدهد.

مایکروفر،مایکروویو

قطعه متصل کننده (کوپلر) ماکروویو

اگر سینی شیشه ای مایکروویو شما نمی چرخد ، می تواند مشکل از کوپلر متحرک باشد . بیشتر مدل های مایکروویو یک شیشه گرد چرخشی دارند  که توسط یک موتور چرخشی و غلطک و کوپلر می چرخد . اگر بخواهید ببینید که مشکل از کوپلر است یا  خیر ، سینی و غلطک را بردارید .اگر لازم بود صفحه ی زیری را بردارید تا به کوپلر دسترسی یابید ، مایکرویو را از برق بکشید. بیشتر دستگاه ها کوپلر سه پره دارند که خیلی راحت از شفت(میله سوار شده روئی موتور) موتور جدا می شود ، برای مدل های دیگر باید اولموتور باز بشود . ان قسمت کوپلر که به شفت موتور وصل می شود را کنترل کنید تا ببینید پوسیدگی و پارگی و آسیب دیدگی نداشته باشد .

غلطک ماکروفر یا مایکروویو

اگر شیشه چرخشی مایکروویو نمی چرخید ، مشکل از غلطک آن است ، که این غلطک زیر سینی قرار دارد و کمک می کند که سینیثابت بماند یا بچرخد . غلطک با کوپلر کار می کند تا چرخش را ایجاد کند . سینی شیشه ای را دربیاورید تا ببینید که غلطک پارگی، پوسیدگی، آسیب دیدگی نداشته باشد . اگر پوسیده بود غلطک را تعویض نمایید.

شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند مایکروفر از جمله تعمیرات مایکروفر پاناسونیک خود با تعمیرگاه پاناسونیک تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات ماکروفر پاناسونیک تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Microwave/Tray-Will-Not-Turn/

3/5 - (2 امتیاز)